Change Language:

Ömer Faruk COŞKUN

Osmaniye Valisi

Alp Eren YILMAZ

Vali Yardımcısı

İl Koordinatörü


  Eurodesk Nedir?   Eurodesk Portal
       
DuyurularTümü
Anket

Hibe Duyurularını Hangi İletişim Kanalından Takip Ediyorsunuz?

 
Sonuç
Oyla

EaSI Programı AB Düzeyinde Örgütlenmiş STK Ağlarının Desteklenmesi Teklif Çağrısı

EaSI Programı AB Düzeyinde Örgütlenmiş STK Ağlarının Desteklenmesi Teklif Çağrısı

 

EaSI Programı kapsamında “Sosyal içerme ve yoksulluğun azaltılması veya mikrofinans ve sosyal işletmelerin finansmanı alanlarında AB düzeyinde aktif STK ağlarının desteklenmesi için 4 yıllık çerçeve ortaklık anlaşmaları” konulu Teklif Çağrısı yayımlanmıştır.

 

Teklif çağrısının amacı, Avrupa 2020 Stratejisinin ve EaSI Programının konuları kapsamındaki ilgili diğer AB inisiyatiflerinin uygulanmasının desteklenmesi için Avrupa Komnisyonu ile paydaşlar arasındaki işbilriğinin geliştirilmesidir.  Bu kapsamda, “sosyal içerme ve yoksulluğunun azaltılması” ile “mikrofinans ve sosyal işletmelerin finansmanı” alanlarında AB düzeyinde örgütlenmiş STK ağlarının desteklenmesi hedeflenmektedir.

 

“Sosyal içerme ve yoksulluğunun azaltılması” ile ” mikrofinansa ve sosyal işletmelerin finansmanı” alanlarında katılımcı ülkelerde kurulu ve AB düzeyinde örgütlenmiş STK’lara yönelik data ve istatistik toplama ve politka önerisi geliştirme gibi analitik faaliyetler, eğitim faaliyetleri ve karşılıklı öğrenme, işbirliği geliştirme ve farkındalığın artırılmasına yönelik faaliyetleri içeren 4 yıllık çerçeve ortaklık anlaşmalarının imzalanması yoluyla STK’ların desteklenmesi öngörülmektedir.

 

Proje başvurularının 29 Eylül 2017 tarihine kadar Avrupa Komisyonuna iletilmesi gerekmektedir.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

AB Programları Hibe Duyuruları için tıklayınız.

EaSI Programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

26.07.2017

 

Bu içerik 37 defa görüntülendi.